Piaskowanie Malowanie Felg

Piaskowanie Malowanie Felg

Felgi są podstawowym elementem podwozia, które gwarantuje zamocowanie i utrzymanie opony samochodowej. Założenie felg ładnych dla oka, to również wzbogacenie waloru wizualnego całego pojazdu. 

malowanie renowacja felg gradient mp malarnia proszkowaBardzo często zakup nowego kompletu felg wiąże się z dużym wydatkiem, dlatego coraz częściej właściciele aut rozglądają  się po rynku wtórnym za felgami używanymi  i przy stosunkowo niskich cenach rozważają ich renowację, aby nadać im drugie życie i przywrócić świetność. Ceny kompleksowej regeneracji w postaci oczyszczania, piaskownia, malowania są dużo niższe w porównaniu z zakupem nowych.

Piaskowanie Felg

Dlaczego piaskowanie? Piaskowanie felg to niezwykle efektywna technika oczyszczania powierzchni z korozji i zanieczyszczeń. Element podlega czyszczeniu, wygładzeniu, kształtowaniu powierzchni za pomocą strumienia sprężonego powietrza, które rozprowadza po powierzchni drobiny specjalnie dobranego ścierniwa. Daje nam to rezultat gładkiej, dokładnie wyczyszczonej powierzchni. 

Piaskowanie to metoda najbardziej skuteczna i precyzyjna. Największą zaletą piaskowania jest to, że drobinki piasku docierają do wszelkich zakamarków elementu. Jest to niezwykle ważne przy wieloramiennych felgach z dużą ilością szczelin i zagłębień. Działanie ścierniwa za pomocą ciśnienia powietrza usuwa nie tylko rdzę, ale też stary lakier. Ten sposób zapewnia nam odpowiednio przygotowaną powierzchnią do dalszej obróbki, – najczęściej do malowania proszkowego, – ponieważ stwarza nam równomierną przyczepność powłoki na całej powierzchni felgi.

 

Cennik renowacji felg - sezon 2023

Felga Piaskowanie Malowanie Proszkowe Piaskowanie / Malowanie proszkowe
12" / 13" 170 300 470
14" / 15" 190 330 520
16" / 17" 220 360 580
Felga Piaskowanie Malowanie Proszkowe Piaskowanie/Malowanie Proszkowe
12" / 13" 230 440 670
14" / 15" 270 460 730
16" 310 480 790
17" 350 490 840
18" 400 530 930
19" 470 550 1020
20" 530 620 1150
21" 620 660 1280
* Ceny podane w tabeli są cenami netto
** Ceny podane w tabeli nie uwzględniają naprawy i renowacji rantów

Zadzwoń +48 512 382 642

Zadzwoń i zapytaj o najlepszą ofertę na
piaskowanie i malowanie felg w Łódź i w województwie łódzkim.

Kontakt

Malowanie proszkowe Felg - gwarancja jakości

Gdy przystępujemy do renowacji felg, absolutnie pierwszym kluczowym etapem jest sprawdzenie czy felga nie jest uszkodzona w sposób mechaniczny. Prostowanie i obróbka wizualna jest możliwa tylko i wyłącznie wtedy gdy stan felgi gwarantuje bezpieczeństwo na drodze.

Kolejnym etapem jest piaskowanie oraz starcie starych powłok malarskich, rdzy i zanieczyszczeń. Powierzchnia dzięki piaskowaniu jest idealnie gładka, a zastosowanie tej metody daje nam również możliwość dostępu do trudno dostępnych miejsc na feldze. Felga zostaje pozbawiona zabrudzeń, starego lakieru, obtłuczeń. Najczęściej po piaskowaniu obręcze należy zabezpieczyć środkiem antykorozyjnym.

Ostatnim etapem jest malowanie felg. Bardzo popularne w tego typu realizacjach jest malowanie proszkowe, które daje twardszą, solidniejszą powłokę. Felgi pomalowane proszkowo, przygotowane wcześniej za pomocą piaskowania dłużej zachowają ładny wygląd.

malowanie renowacja felg gradient mp malarnia proszkowa

Piaskowanie felg - zalety

Samo piaskowanie wykorzystuje się na 3 rodzajach urządzeń: pistolet do piaskowania, piaskarki ciśnieniowe, piaskarki kabinowe.

Przy regeneracji felg najlepiej sprawdzają się piaskarki kabinowe. Są najdokładniejsze, ponieważ piaskowanie odbywa się w szczelnej komorze, która dzięki filtrom oczyszczającym i zasysającym zapobiega dostaniu się nieczystości z otoczenia. Niektóre modele są wyposażone w pistolety obsługiwane z zewnątrz za pomocą rękawicy co pozwala na dokładne dotarcie do szczelin oczyszczanego elementu.

Jeżeli chodzi o piaskarki ciśnieniowe, to do ich obsługi potrzebny jest kompresor i w odróżnieniu od pistoletów piaskarskich, wyposażone są w mechanizm, który odsysa ścierniwo i zwiększa ekonomiczność działania. Piaskarki ciśnieniowe charakteryzuje również mobilność.

Pistolet do piaskowania nie znajduje zastosowania w renowacji felg. Jego moc jest zbyt mała by poradzić sobie z zanieczyszczeniami. Zaleca się zatem stosowanie piaskarki ciśnieniowej bądź kabinowej.

W większości przypadków serwisy korzystają na tą chwilę z wysokiej klasy urządzeń gwarantujących większą skuteczność czyszczenia felg czyli piaskarek ciśnieniowych i kabinowych.

Zadzwoń +48 512 382 642

Zadzwoń i zapytaj o najlepszą ofertę na
piaskowanie i malowanie felg w Łódź i w województwie łódzkim.

Kontakt
malowanie i regeneracja felg gradient mp malarnia proszkowa
Call Now Button